Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

Ένα ημίχρονο καταστροφή για τον Α.Ο.Μαυροματίου. Στο Α' ημίχρονο αν και ο Α.Ο.Μ βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 20', πάλεψε και έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ με τον Πελώνη, τον Στοιχειό που εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου και τον Δρίτσουλα Γ. που είχε δοκάρι σε χτύπημα φάουλ. Οι γηπεδούχοι ήταν φωτιά στην επίθεση αλλά όχι παραγωγικοί.
Στο Β' ημίχρονο ο Α.Ο.Μ. μπήκε με άλλο πρόσωπο. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο μέχρι το 65', όταν και οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ έξω από την περιοχή του Α.Ο.Μ. Το φάουλ το εκτέλεσε εύστοχα ο Καραμπιτσάκος και έκανε το 2-0. Από εκείνη την στιγμή ο Α.Ο.Μ. έκανε πολλά λάθη δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να κάνουν πολλές ευκαιρίες για γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Άψογη η διαιτησία. Επόμενο παιχνίδι εντός έδρας με το Δήλεσι.