ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ

Βετεράνοι Δάφνης Ερυθρών- Βετεράνοι Ειδυλλιακού 2-2

Ειδυλλιακός: Μεγάλος Θ., Μπότσης, Μεγάλος Ι, Δουδέσης, Βάππας, Τζούρος, Νούτσης, Γουναρίδης, Δήμος, Νίκας, Τιπτιρής. Έπαιξαν και οι: Τσιτίνης, Λεγκίτσας, Ταμπακάκης, Πέτρου, Τζαβάρας Παυλίτο. Κόουτς: Hλίας Δερβένης
Δάφνη Ερυθρών: Μεγαρίτης, Δρόσης, Στάθης, Τζότζολης, Κοτσίφης, Μεγαρίτης Μχ., Ραχούτης Χρ., Τσίπης, Κόλιας Στ., Σταμούλης, Παγώνης, Κουτσοδήμος, Φουστανελάς, Λεχρής
Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι γεμάτο ένταση, δυνατές μονομαχίες και έξοχα γκόλ, οι βετεράνοι της Δάφνης και του Ειδυλλιακού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο η κάθε μια, με το τελικό σκορ να αντικατοπτρίζει πλήρως την μορφή του αγώνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ραχούτη στο 35’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με εκπληκτική λόμπα του Κόλια δύο λεπτά αργότερα. Οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν στο β’ ημίχρονο και αφού πρώτα μείωσαν με τέρμα του Τζαβάρα στο 55’, κατάφεραν τελικά να ισοφαρίσουν με ένα πολύ όμορφο γκόλ του Τζούρου στην εκπνοή του αγώνα.
Διακριθέντες παίκτες για τις δύο ομάδες ήταν οι: Ραχούτης, Κόλιας, Κουτσοδήμος, Τζότζολης και οι Νίκας, Τζαβάρας, Δουδέσης και Παυλίτο.

Επόμενος αγώνας Ειδυλλιακού: Δευτέρα 29 Απριλίου με Πελοπίδα Θήβας, γήπεδο Υπάτου 6:45 μμ

Επόμενος αγώνας Δάφνη Ερυθρών:Δευτέρα 29 Απριλίου με Α.Ο''Η ΘΗΒΑ'',γήπεδο Κριεκούκι 6:00 μμ