ΑΓΩΝΑΣ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ

Βετεράνοι Νέας Περάμου - Βετεράνοι Ειδυλλιακού 0-2
Νέα Πέραμος: (Μπάμπης Αγγελάκης) Μιχαλαρος Χατζης Βαγιας Σουγιουλτζης Μπαρκονικος Γριβας Πετροπουλος Βαλαβανης Τσιβλερης Κωνστας Γεωργιαδης Έπαιξαν και οι: Μπαμπανης Αλεξανδριδης, Σβιγκος
Ειδυλλιακός: (Αντώνης Σκουλάξινος) Μεγάλος, Μπότσης, Λεγκίτσας, Βάππας, Ταμπακάκης , Τζούρος, Δουδέσης , Μπόφος, Μεγάλος, Δήμος, Τιπτιρής. Έπαιξαν και οι: Παυλίτο, Νίκας
Ύστερα από ένα πολύ καλό και μοιρασμένο παιχνίδι στη Νέα Πέραμο, οι βετεράνοι των Βιλίων πήραν δύσκολη νίκη απέναντι στους ομολόγους τους της Νέας Περάμου με σκορ 0-2. Το 0-1 έγινε με τον Μεγάλο στο 20ο λεπτό ύστερα από όμορφη ομαδική προσπάθεια από αριστερά, για να έρθει ο Λεγκίτσας στο 55ο λεπτό να διπλασιάσει τα τέρματα των Βιλιωτών με ένα πολύ όμορφο-όσο και τυχερό-σουτ εκτός της μεγάλης περιοχής του Μιχάλαρου. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια προσπάθησαν να αντιδράσουν, δημιουργώντας και χάνοντας κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, με το 0-2 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Δημητρακόπουλου.

*Επόμενο παιχνίδι του Ειδυλλιακού, στις 19 Μαϊου @ 7:15 στα Βίλια με τον Αστέρα Μαγούλας.