Τρίτη 21 Ιουλίου 2015

ΘΡΙΑΜΒΕΥΣΑΝ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ Γ.Σ. ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

Θριάμβευσαν οι μικροί αθλητές του Γ.Σ. ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παμπαίδων-Παγκορασίδων που διεξήχθη στο Ναύπλιο στις 11-12/7/2015.
Τα παιδιά αυτής της κατηγορίας είναι ηλικίας 14-15 χρόνων και είναι η πρώτη κατηγορία που διεξάγεται αγώνας Πανελληνίου Πρωταθλήματος.
Πιο συγκεκριμένα ο Θεμιστοκλής Τσαρουχάς ήρθε  πρώτος στα 5.000μ. βάδημ με χρόνο 25:06:44. Ο χρονος αυτός ήταν και ατομικό ρεκόρ καθώς τον βελτίωσε κατά 3’ και είναι η καλύτερη επίδοση των τελευταίων 3 Πανελληνίων Πρωταθλημάτων.

Στη δεύτερη θέση του βάθρου βρέθηκε ο Σταμάτης Νίκας στο αγώνισμα των 150μ. με χρόνο 18:17 . Στον προκριματικό πέτυχε 17:76 αλλά αντίθετος άνεμος στον τελικό στοίχισε από την αθλητή μια καλύτερη επίδοση.
Στην 4η θεση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος βρέθηκε η Δήμητρα Γιαννακοπούλου στο ύψος  με 1:54. Η αθλήτρια είχε την ίδια επίδοση με την Τρίτη αλλά έχασε το μετάλλιο γιατί πέρασε το 1:54 με τη δεύτερη προσπάθεια.
Στην 5η θέση ακολούθησε η Μαρίννα Παπαθανασίου στα 80μ. εμποδια με χρόνο 12:88 χρόνος ο οποίος αποτελεί και ατομικό ρεκόρ.
Η Αφροδίτη Τσαρουχά ήταν 8η στη σφαίρα με 9:15. Ο Ναπολέων Σταμέλος πήρε τη 10η θέση στα 1000μ. με ατομικό ρεκόρ 2:52:40.
Ακόμη συμμετείχαν χωρίς να προκριθούν στον τελικό η Φαίη Μπατσούλη που έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό πετυχαίνοντας 20:88 ενώ έχει ατομικό 20:22.
Η Καναρή Όλγα στα 80μ. έκανε 11:13, η οποία είχε ατομικό 10:99 και η Κατερίνα Τούτουζα στα 80μ. με 12:30 η οποία έμεινε έξω από την τελικό.
Οι αθλήτριες Μαριάννα Παπαθανασίου, Καναρή Όλγα, Φαίη Μπατσούλη και Κατερίνα Τούτουζα συμμετείχαν και στη Σκυταλοδρομία 4Χ80 που κατεταγη 15η με χρόνο 42:88.
Ο Χρήστος Μπουντούλης πέτυχε καινούργιο ατομικό ρεκόρ στα 5 χλμ. με χρόνο 15:41.