Α” ΕΣΚΑΣΕ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΜΑΚΑΡΟΣ 71-50

Α” ΕΣΚΑΣΕ
Επιστροφή στις επιτυχίες!
ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ-ΜΑΚΑΡΟΣ 71-50

Με 21 πόντους διαφορά επικράτησε ο Άρης Θηβών του Μάκαρου Άμφισσας (71-50) γυρνώντας τον..διακόπτη μετά την ήττα στο ντέρμπι με το Σχηματάρι και επιστρέφοντας εκ νέου στο δρόμο των επιτυχιών.
Οι γηπεδούχοι δεν ήταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ένα ξέσπασμα στη συνέχεια ήταν αρκετό για να τους δώσει μια δίκαιη και άνετη νίκη.

Ο Μάκαρος, που μπορεί να είναι ουραγός αλλά έχει βγάλει πρόγραμμα-βουνό, στάθηκε ως ισάξιος αντίπαλος στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στη συνέχεια η έλλειψη λύσεων στην επίθεση αλλά και στην άμυνα πάνω στο μαρκάρισμα του Φωτητζόγλου, έφεραν μια ακόμα ήττα για την ομάδα του Παπούλια, που πάντως έδειξε σημάδια βελτίωσης.
Στο ημίχρονο ο Άρης ήταν μπροστά με 28-24, για να πετύχει στο β” 2ολεπτο επιμέρους σκορ 43-26, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 71-50.
Διαιτητές: Χαϊνά-Βαρσαμάς.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 16-9, 19-12, 24-14.
ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ (Γερμανός): Χαρατσής, Κασάϊ, Κουτσοβασίλης 4, Σολομωνίδης 4, Φωτητζόγλου 23, Σκυριανός 2, Κανινής 6, Μανώλας 12, Ζυγογιάννης, Κλούρας 11, Παπάνογλου 9 (1), Μπεκρής.

ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Παπούλιας): Λουπούλ, Αμπλάς 9, Οικονόμου 11 (1), Κυριακίδης 11 (1), Γίδας, Μαμαρέλης Δ., Φουσέκας 4, Φλώκος, Κακούσης, Μαμαρέλης Α. 5 (1), Ψιμούλης 4, Γιαννακόπουλος 6.